beata wanderin o mnie

O mnie

Jak siebie postrzegam? Pasjonatka, pozytywnie zakręcona, kocha przyrodę i cieszy się na widok uśmiechniętych ludzi.

Jestem emigrantką, mieszkającą na stałe w Niemczech od 2000 roku. Do tego szczęśliwą żoną i mamą dwóch dorastających synów. W Polsce ukończyłam Studium Nauczycielskie i przez kilka lat pracowałam jako nauczycielka klas podstawowych. Ale to w Niemczech odkryłam swoją pasję do wędrowania i odkrywania nowych krajobrazów. To jest coś, co daje mi kopa i energię do działania. 

beata wanderin
Blankenburg w górach Harz

Co przynosi mi radość i satysfakcję? Wędrówki górskie i leśne, wycieczki rowerowe, fotografowanie, montowanie filmów z naszych wycieczek, planowanie i opracowywanie tras wędrówek aż do organizacji prowadzenia wypraw grupowych. 

Rowerami w trasie
Rowerami w trasie
zapora rappbode adrenalina
'Spacer' w dół po zaporze Rappbode
Thale Harz Beata Wanderin
Z mężem w Thale w górach Harz
brocken harz beata wanderin
Brocken zimą

górami Harz zetknęłam się po raz pierwszy w 2014 roku. Pewnego dnia po powrocie z pracy, Rudi, mój mąż, z wielką euforią w głosie zaczął opowiadać mi o swojej rozmowie z szefem. Tematem był region Harz. Chcąc dowiedzieć się więcej, zaczęliśmy przeglądać strony internetowe i postanowiliśmy zrobić sobie rodzinny, jednodniowy wypad w te góry.  Po tej wycieczce coś w nas drgnęło. Tydzień później zarezerwowaliśmy sobie pokój w pensjonacie w Oderbrück na cały weekend. To był punkt zwrotny w naszym życiu. 

Z mężem w dolinie rzeki Ilse (Ilsetal) w Ilsenburg w górach Harz
Z mężem w dolinie rzeki Ilse (Ilsetal) w Ilsenburg w górach Harz

Do gór Harz mamy co najmniej 240 kilometrów, zależy w który region chcemy pojechać. To nie jest blisko, zważywszy, że często robimy sobie jednodniowe wypady. Ale to nie odstrasza nas od częstych wizyt w górach. Te wycieczki odmieniły nasze życie i małżeństwo. Wspólne wędrówki stały się naszą pasją i sposobem na spędzanie wolnego czasu. 

Beata Wanderin Harz
Zapraszamy na szlak. Beata i Rudi

Przewędrowaliśmy razem wiele kilometrów i poznaliśmy mnóstwo szlaków. Tymi przeżyciami dzielę się poprzez relacje, zdjęcia i filmy na moim kanale YouTube Beata Wanderin, na który serdecznie zapraszam. 

Witaj i dziękuję Ci, że tu jesteś 🙂

Beata Brendel